את נופי העיר תל-אביב ציירו אמנים רבים וחלקם הציגו תמונות נוף אלו בתערוכות יחיד וקבוצתיות. 

העיר תל-אביב-יפו היתה מאז ומתמיד מרכז תרבותי ואמנותי ובה נמצאים מוזיאונים, גלריות ומגוון אתרים תרבותיים ומבנים ארכיטקטוניים מיוחדים.
אמנים מסויימים אף תיעדו את מעמד "הולדת תל-אביב", בו חולקו בהגרלה מגרשי העיר וגם התקיימה תערוכה מדוברת לציון יום הולדתה ה-100 של תל-אביב.
מוזיאון תל אביב לאמנות אשר נוסד בשנת 1932 בביתו של ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף, הוא היום המוזיאון החשוב והמרכזי בישראל לאמנות מודרנית ולמעלה מחצי מיליון מבקרים פוקדים אותו מדי שנה. תערוכות קבועות ומשתנות של אמנות מתקיימות בבניין המוזיאון וכן בביתן הלנה רובינשטיין הסמוך להיכל התרבות. האוספים הקבועים של המוזיאון כוללים ממיטבה של האמנות הישראלית משנות ה–20 ועד ימינו.
בימים אלה מוצגת ב"גן העיר" בתל אביב, תערוכה קבוצתית ייחודית בהשראת העיר תל אביב-יפו בשם "תל אביב אז והיום" בהשתתפות אמנים ישראלים בני זמננו. את התערוכה אוצר איקי שובל והיא ביוזמת עמותת "אמני ישראל מתאגדים" שמטרתה קידום האמנות בישראל.
בגלריית בידרמן פרייבט ארט קולקשן תוכלו למצוא עשרות יצירות נפלאות בנושא העיר, אנשיה ותמונות נופיה. אמנים כגון: דוד ריב אשר תיעד את הנופים האורבניים של העיר, אריה אזן אשר יצר כמה תמונות נוף, בהן תיעד את רחובות העיר ומבניה מזוויות מרתקות, ציונה תג'ר יצרה סדרת תמונות נוף של נמל תל אביב בשנות ה-30, נטשה בריליאנטובה יצרה סדרת יצירות של מבנים ושכונות בתל אביב, אליק גרבר תיעד את נופה האורבני של העיר, איוון שוובל תיעד את דמויותיה של העיר בסדרת תמונות והדפסי נוף מרהיבים, עודד פיינגרש, יהושע פרונט וקים טקץ תיארו את נופי העיר תל אביב, בואכה יפו ועוד.