מיצירות האמן

מופשט / סידור כהן

גובה: 50 רוחב: 30
מק"ט: 11410

מופשט / סידור כהן

גובה: 86 רוחב: 10
מק"ט: 11407

מופשט- 2010 / סידור כהן

גובה: 50 רוחב: 24
מק"ט: 11411

שלכת במיין / סידור כהן

גובה: 50 רוחב: 25
מק"ט: 17095

ראש בעננים / סידור כהן

גובה: 70 רוחב: 25
מק"ט: 17094

סלבריטאות / סידור כהן

גובה: 50 רוחב: 25
מק"ט: 17093

מי אש / סידור כהן

גובה: 38 רוחב: 15
מק"ט: 17092

מחווה לברנקוזי / סידור כהן

גובה: 60 רוחב: 40
מק"ט: 17091

יליד 1948, בוגר הטכניון בחיפה בהנדסת מכונות, מוסמך במנהל עסקים, לימודי אמנות בבצלאל במחלקה לקרמיקה וזכוכית, השתלם בטכניקות שונות בנושא זכוכית בחו"ל, ביניהם ב- - Sars Poterie, France Universite de Verreשירת בצבא קבע וסיים בדרגת סא"ל, ניהל חברת בית תוכנה. עסק במהלך השנים בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים וכן פיסל בחומרים שונים כגון עץ, מתכת, אבן, זכוכית, Ready Made.

יצר מספר סדרות של יצירות:

  • יצירות שמקור ההשראה שלהן הינו עולם התנ"ך, כגון: עקידת יצחק, חטא העגל, קריעת ים סוף, יוסף ואחיו, דוד ובת-שבע ועוד.

  • יצירות המהוות Homage ליצירות של אמנים אחרים כגון ברנקוזי, דאלי, ליאונרדו דה-וינצ'י, ולסקאז, רמברנדט, דנציגר, פיצ'חדזה ועוד.

  • יצירות המושפעות מאירועים אקטואליים בארץ ובעולם, כגון: תקומה, רצח רבין, אסון התאומים, אסון המסוקים, התנתקות גוש קטיף, שדרות-צבע אדום, האיום האיראני, מלחמת לבנון 2 ועוד.

ביצירותיו משולבות טכניקות של עיבוד זכוכית: יציקה, slumping, ניפוח, התזת חול, fusing ומגוון עיבודים קרים.

אוצר האמנות דורון פולק כתב אודות סידור כהן:

"יצירות הפיסול המגוונות והלא שגרתיות של סידור כהן, אמן אוטודידקט היוצר שילובי צורה וחומר מקוריים ובלתי אפשריים כמעט, מעוררים התפעמות מידית בעיני הצופה בהן. פסליו עמוסי הרעיונות והמסרים, עשויים בצורה אחרת ממה שמקובל לצפות מחזותה של עבודת אמנות תלת ממדית רגילה והם פונים בו זמנית אל מגירות השכל והרגש של המתבונן".

תהליך הפקת עבודותיו נעשה בדבקות מקצועית ומתוך תחושה של צורך להביע באמצעות היצירה רגשות ודעות על הנעשה בארץ, בחברה ובסצנת האמנות. ליצירותיו יש נוכחות מדהימה בחלל. מרבית הפסלים מעוצבים בדרמטיות ובנטייה להפנות את האנרגיה והכוח שלהם כלפי מעלה, כלפי השמיים. משחק החומר והמסה בחלל, עימות הקיים במציאות עם המשתקף והמדומה ביצירותיו של סידור, יוצר מתח דרמטי מעולה. בשל עבודותיו האקטואליות בוחר סידור בסמל אחד, סמל בולט ואופייני של האירוע-אותו הוא מפתח בפסלו ואותו הוא מתרגם בשפתו האישית המעצימה את המסר המבוקש.

קיים תערוכות רבות ויצירותיו נמנות כנדבך חשוב באוספים יוקרתיים ואצל שוחרי אמנות ועיצוב.