אמנות בשבילי היא: מהות היצירתיות-כדרך חיים. האמנות מאפשרת לי את חיפוש הזהות האישית והחברתית שלי. מה מייחד אותי במרחב האנושי? מה מבחין אותי מאחרים? מהי זהותי בהקשרים משתנים?

מהיכן נובעות ההשפעות על האמנות שלי: ההשפעות שלי נובעות בעיקר מחיפוש הנסתר. אני בוחנת באמצעות האמנות את הדמויות המשמעותיות בחיי לצד תחושות, רגשות, ניחוחות, מחשבות וזיכרונות.

היצירה שעליה אני עובדת בימים אלה: בימים אלה אני משלימה סדרה של עבודות העוסקות בבניה וחיפוש מוקדי רעש פנימיים בתוכה.

התחלתי לצייר לראשונה: בילדותי. עם סיום הצבא למדתי במכון אבני ומאז ועד היום אני מציירת. לצד הציור פיתחתי קריירה נוספת ואני ד"ר לחינוך. השילוב בין אמנות, הוראה ומחקר מלווה אותי שנים רבות.

היצירה האהובה עלי: אהובות עלי עבודות רבות של אמנים בארץ (אריה ארוך) ובעולם (קירשנר, ארנסט לודויג). התבקשתי לבחור עבודה אחת בלבד ולכן בחרתי בעבודה של לאונרדו דה וינצ'י: "האדם הוויטרובי" –רישום המשקף פרופורציות וסימטריה של גוף האדם, כסמל לשלמות ולהרמוניה.

מה מעורר בי השראה בתהליך היצירה: את ההשראה לתהליך היצירה אני שואבת מהתהליך עצמו. תהליך של הרכבה- פירוק- והרכבה מחדש. אני מתחילה לעבוד תוך התכנסות, רגיעה ובניה. במהלך העבודה אני עוברת מרגיעה לסערה ומסיימת את העבודה ברגיעה. לעיתים ההשראה לתהליך העבודה לא ידוע לי ולעיתים התהליך נובע מסקרנות ומחקר, כמו בתערוכה "זהות שאולה" בה חקרתי את חמותי כשחקנית תאטרון.

הקשר שלי עם בידרמן: הקשר שלי עם אפרים החל לפני מספר שנים כשרכשתי עבודות של אמנים ישראלים.

מה חושבים הקרובים אלי על יצירתי: בדרך כלל אני מקבלת משוב המדגיש את מורכבות עבודתי וההנאה בהתבוננות מתמשכת המאפשרת גילוי דברים חדשים ביצירה.

אילו יכולתי להיפגש לארוחה עם כל אמן בעולם, הייתי שמחה לעשות זאת עם: ליאונרדו דה וינצ'י ומיכאל אנג'לו.

הרעיון מאחורי היצירה שלי: הרעיון מאחורי היצירה שלי הוא בגילוי הנסתר. חשיפת רבדים סמויים תוך תהליך העבודה ותהליך ההתבוננות בה. סוג של יצירה אניגמטית החושפת משמעויות ופרשנויות לזיהוי אמת פנימית.

ליצירותיה של האמנית גילה צימט: לחץ כאן>>