אמנות בשבילי היא: חיים.

מהיכן נובעות ההשפעות על האמנות שלי: ההשפעות הן רחבות מאוד. קשה להגדיר אותן במדויק. כל דבר יכול להיכנס ולהשפיע באיזה שהוא אופן על היצירה. הרי האמנות מחוברת לחיים ולכן ההשפעה היא ישירה. החיים בארץ על כל המורכבות שלהם. הוויה של צורת מקום, תחביר אנושי של המקום, הארכיטקטורה של המקום והאופן שבו הוא נמזג ובו הוא מתקיים. הכל בעצם מהווה חומר גלם למשהו.

היצירה שעליה אני עובד בימים אלה: חזרתי לאחרונה לעבוד על סדרה חדשה.

האמן האהוב עלי: מונדריאן.

 

 

התחלתי לצייר לראשונה: בסביבות גיל שלוש ומאז לא הפסקתי ..

מה מעורר בי השראה בתהליך היצירה: השראה היא מושג גדול ורחב באופן ספציפי. רגעים מסויימים בתוך היצירה ובתוך תהליך היבודה. מצב נפשי של שחרור מסוים שמגיעים אליו מתוך העבודה עצמה.

הקשר שלי עם בידרמן: אפרים הוא איש טוב, אדם חם, נעים הליכות וידיד. אנו מכירים כבר שנים רבות.

מה חושבים הקרובים אלי על יצירתי: אינני יודע. זה אינדיבידואלי. צריך לשאול אותם.

אילו יכולתי להיפגש לארוחה עם כל אמן בעולם, הייתי שמח לעשות זאת עם: האמן מארק רותקו ז"ל.


 

על היצירה שלי 'ציפור 2013' (היצירה נמצאת בדף האמן): יש לי עבודות רבות של ציפורים. במקרה של יצירה זו הציפור היא מסוג 'נקר'. הדימויים שמופיעים בסדרה הם ציפורי ארץ ישראל מהסביבה הקרובה עם מבט מאוד פשוט ונאיבי על אינוונטאר של עצמו והטבע. הציפורים מהוות מפתח לדימוי גם בזה וגם באחרים. ביצירות שלי הן סטטיות, עומדות באופן המנוגד לטבען ומתבוננות החוצה אל משהו שנמצא מחוץ לתמונה. הד דומם. סוג של פרסונה שמאכלסת את הציור.

 ציבי גבע נולד בקיבוץ עין שמר ב־1951, ומתגורר ועובד בתל־אביב. מאז 1979 הציג תערוכות יחיד רבות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, ביניהן במוזיאון ישראל, ירושלים, במוזיאון תל־אביב לאמנות, במוזיאון אשדוד לאמנות, במכון לאמנות עכשווית בבוסטון (ICA), במוזיאון האוניברסיטה האמריקאית, וושינגטון די.סי, במוזיאון מאקרו טסטצ'יו, רומא ועוד. בנוסף, הוצגו עבודותיו גם בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ וברחבי העולם.

גבע מרצה ומכהן כפרופסור באוניברסיטת חיפה ובמדרשה לאמנות, בית ברל. גבע זכה בפרסים ובמלגות רבים, ביניהם פרס סנדברג ממוזיאון ישראל, פרס פונדק ממוזיאון תל־אביב ופרס מפעל חיים מטעם משרד התרבות והספורט. גבע היה נציג ישראל בביאנלה ה־56 לאמנות בוונציה, 2015.

למגוון יצירותיו המוצגות בגלריה לחץ כאן >>