אמנות בשבילי היא:

ערך. ערך כמו ערך, זה משהו שלא צריך אותו אך אי אפשר בלעדיו. הציור הוא מרכז חיי ויוצק בהם תוכן. העיסוק הוא יום יומי וממושך .

מהיכן נובעות ההשפעות על האמנות שלי:  

בעיקר מתקופת הבארוק (המאה ה17), ובפרט מהאמנים הפלמים וההולנדים.

היצירה שעליה אני עובד בימים אלה:  

יצירה של עירום נשי בגודל טבעי, שכוללת פרטים רבים שאמורים להוות תחרות לנושא הראשי. לאחר עבודה של יותר משנה עזבתי אותה למשך 11 שנים לטובת שלושה ציורי ענק. יצירה זו היא עיקר עיסוקי בשנתיים האחרונות.

האמן האהוב עלי:  

רמברנדט יותר מכולם, בשל דקות האבחנה שלו, הרגישות, האינטיליגנציה הגבוהה ומעל הכל כישרון הציור עצמו. היו כמובן מוכשרים ממנו באותה תקופה, לדוגמה האמן ואן דייק, אך עבורי הוא יותר מהאחרים.

התחלתי לצייר לראשונה: 

יש לי יצירה מגיל 10 שאני שומר אותה כבבת עיני. גישושים קטנים שנותרו כאלה למשך שנים. אחרי גיל 30 התחלתי לצייר ברצינות, אך התנופה העיקרית היתה לאחר השחרור מצבא קבע. הדחף לציור היווה את אחד הגורמים שהביאו אותי לעסוק בכך.

היצירה האהובה עלי מתוך היצירות שלי:

אין לי יצירה אחת מסויימת, אך שתי הדיוקנאות הגדולות של אישתי ואחת מבנותי יכולות להיחשב ככאלו.

מה מעורר בי השראה בתהליך היצירה:  

הדחף לצייר מצוי בי כל הזמן. בחירת הנושא, רישומי ההכנה, הבנה לגבי הקומפוזיציה המתאימה ותהליך הציור עצמו (שהוא ממושך מהמקובל), ממלאים את חיי.

הקשר שלי עם אפרים וגלריית בידרמן פרייבט ארט קולקשן:

כמו שקורה לפעמים, הפגישה עם אפרים הייתה מקרית. קיומה של הגלריה נודע לי אף מאוחר יותר. מכאן, נוצרו יחסים ללא אינטרסים מכוונים. הזרימה האיטית הולידה פעילות נינוחה משהו. למדתי להעריך את המקצועיות שלו, היושר וההגינות,יש בו סוג של רוחב לב.

מה חושבים הקרובים אלי על יצירתי:  

היצירה שלי היא חלק מחיי הקרובים אלי, שבמרוצת הזמן נעשתה גם אינטימית לנוכח השיתוף בתכני הציורים, בגיבוש הרעיונות ובחשיפת סוגי הבעיות האמנותיות שכל ציור מציב בפניי.

אילו יכולתי להיפגש לארוחה עם כל אמן בעולם, הייתי שמח לעשות זאת עם:  

עם רמברנדט, למרות שהוא היה (כפי הנראה) אדם לא נוח לבריות.

על היצירה שלי "נערה יושבת בערום על ספה חומה" (מצ"ב תמונה):

היה לי רצון לצייר עירום עכשווי, ולייצר בו אווירה שקיימת בציורים מהרנסס האיטלקי. בהתבוננות בדמות, ניתן להבחין שהיא מקרינה רוך ותוגה שמעבר לזמן.

 

ליצירות נוספות של האמן לחצו כאן >>